Howa HHGB65C16 M1500 HS Precision 6.5 Creedmoor 5+1 16.25" Blued Heavy Barrel, Blued Steel Receiver, Black Hogue OverMolded Synthetic Stock
Howa
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
HHGB65C16
UPC:
Product Overview
Specifications
Stock Description:
Hogue OverMolded
Capacity:
5+1
Barrel Length Range:
16" to 16.99"
Firearm:
yes
Action:
Bolt
Barrel Description:
Heavy
Metal Finish Group:
Blued/Black
Hand:
Right Hand
Stock Finish Group:
Black
Twist:
1:10"
Sights:
Optic Ready
Trigger:
Two-Stage
Receiver Material:
Steel
Barrel Length:
16.25"