Howa HHGG65C16 M1500 HS Precision 6.5 Creedmoor 10+1 16.25" Blued Heavy Barrel, Blued Steel Receiver, Green Hogue OverMolded Synthetic Stock
Howa
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
HHGG65C16
UPC:
Adding to cart… The item has been added
Product Overview
Specifications
Stock Description:
Hogue OverMolded
Stock Finish Group:
Green
Barrel Length Range:
16" to 16.99"
Firearm:
yes
Action:
Bolt
Barrel Description:
Heavy
Metal Finish Group:
Blued/Black
Hand:
Right Hand
Twist:
1:10"
Sights:
Optic Ready
Muzzle:
Threaded
Trigger:
Two-Stage
Capacity:
10+1
Receiver Material:
Steel
Barrel Length:
16.25"